ינשופים בלילה

ידוע כי ינשופי לילה הם בעלי כמה מאפיינים מרכזיים, ויש כאלה שאנשים מסוימים עשויים למצוא אותם כמטרידים. הדרך הקלה ביותר לבחור אותם היא דרך העיניים שלהם, אבל יש בזה עוד.

קופסאות ינשוף הן קני עץ מעשה ידי אדם המעודדים ינשופים להתקרב

ובהתאם לסוג הינשוף הם יכולים אפילו להיות יעילים למדי. הם קטנים ולרוב צדים, כך שלרוב ניתן למצוא אותם בקופסת ינשוף ובחוריהם ובחללי העצים, אשר ינשופים משמשים לרוב כמקומות קינון. אולי בתי קברות, כדי לעשות צדק עם המוניטין המסתורי של הינשוף, הם בית גידול טוב שבו ינשוף רעב מוצא לעתים קרובות אוכל ומחסה.

כאשר ינשופים רבים חולקים בית גידול, פעילות בזמנים שונים יכולה לסייע בהפחתת התחרות בין מינים שונים של ינשופים, וכאשר הם חולקים בית גידול.

הינשופים הפעילים ביותר בלילה

לעומת זאת, הם הינשופים קצרי האוזניים החופרים במהלך היום והינשופים הפיגמיים הפעילים יותר מרוב מיני הינשופים האחרים. לעומת זאת הינשוף האירופי והינשוף פיגמי הם הרבה יותר יומיים. כאשר הפעילות האנושית הולכת ודועכת בשעות הערב או שבעלי החיים הקטנים שהינשוף הורג הופכים פעילים, יתכן שאפשר להבחין באחת מעופות הלילה הללו.

כנראה פגשת ינשופים פעילים ביום שישנים בלילה בדיוק כמונו

אך ראית ושמעת אותם במהלך היום, והם הינשוף או הינשוף הקצר אוזן. הם כנראה ראו או שמעו את הינשופים הללו במהלך היום וכנראה פגשו אותם בלילה בזמן השינה, בדיוק כמו שאנחנו עושים. שניים מהינשופים הללו הם הינשוף והינשוף קצר האוזניים, שניהם מקננים במערות גדולות ליד עצים.

הערה: למידע נוסף על ינשופים בלילה, אנא עיין בסעיף ההערות בפוסט בבלוג זה על הינשוף ועל הינשוף הקצר אוזן.

ינשופים בדרך כלל צדים בלילה

אך הם למעשה הכי סוערים מיד לאחר רדת החשכה, אם כי באופן ספורדי. בדרך כלל הם מייללים כל הלילה, אך מצפצפים בקול רם ביותר לפני השקיעה ובאופן ספורדי לאחר השקיעה. אתה יכול גם לשמוע אותם ממש לפני הזריחה, ואתה יכול לשמוע אותם ממש לאחר הזריחה (12: 00).

ישנן שינויים רבים בשיחות הספציפיות של כל מין

אך ינשופים זכרים בדרך כלל מבצעים שיחות עמוקות וקולניות בטונים שונים בשעת בין ערביים ומחכים לינשוף הנקבה שיחזיר את השיחה. כששומעים את הינשוף מיילל בלילה, לרוב זה לא ממש מה שהוא עושה, אלא רק הצליל של הינשוף עצמו.

ינשופים הם ציפורים ליליות

ולכן הסיבה לשאגה שלהם היא שקריאותיהם של ציפורים אחרות הן תקשורת. הם נובחים בלילה כי הם מרגישים מפוחדים או מאוימים, אך כאשר משתמשים בהם ניתן לשמוע אותם נובחים בכל שעה ביום או בלילה. אם אתה מגלה שיש עוד ינשופים באזור, הינשוף ייצא קדימה וישאג כדי לראות אם יש עוד ינשופים באזור וידווח עליהם. הינשוף יכול גם לצוד אם הוא מגלה שאין נשר או ציפור אחרת בסביבה או אם אתה מציג את עצמך.

אתה יכול לדעת את סוג הינשוף שמבקר אותך בלילה לפי סוג השיחה שעושה הינשוף

מציאת ינשופים בסוף החורף יכולה להיות קלה עבור צופי ציפורים המעופפים בעופות, כאשר ינשוף מתקשר בתדירות גבוהה יותר כדי למשוך בן זוג או כאשר הוא תובע טריטוריה. קשה למצוא ינשוף מכיוון שהם צריכים להגן על הקן שלהם והם בדרך כלל לא הזמן הטוב ביותר למצוא אותם.

ינשופים לא נראים ביום או בלילה, למעט ינשוף האסם וינשוף הסנאי, הפעילים ביותר בשעות הבוקר וקצת לפני הלילה. מכיוון שהם פעילים ביותר בלילה, לא נדיר לשמוע אותם מייללים כל הזמן, אך לא תמיד.

לעיתים קרובות כלבים סובלים מבעיות שינה ושוכחים לדחות את הרעש, אך בשל חששם מפני ינשופים ובעלי חיים אחרים אין להם בעיה לישון במשך הלילה.

כאשר הינשופים מתעוררים בלילה

הוריהם יוצאים לצוד כדי לשחרר את הינשוף הצעיר מהקן. ינשופים הם עופות דורסים טריטוריאליים, ולכן ירי בהם הוא מסר שהם מעבירים לינשופים זכרים אחרים באזור. המוני ינשופים רבים שולחים הודעות לעש הינשוף האחרים, ומיידעים אותם את שטחם של ינשופים אחרים, אך המון מהם נהנים מהשאגה שלהם, אשר מעבירה מסרים קדימה ואחורה זה לזה ולעצמם, ומודיעה להם שהם לא רק באזור אחד, כפי שטענו וטענו רשמית. למידע נוסף על הרגלי ינשוף, הרגלים והרגלים של מיני ציפורים ובעלי חיים אחרים.

זה נורמלי לחלוטין לראות ינשופים בלילה

במיוחד אם אתה נמצא באזור שיש בו חיי ציפורים מסוימים. אם אתה מרגיש שמופעל רוחנית על ידי אנרגיית ינשוף ורואה אותה לעיתים קרובות בחייך, אתה עלול להרגיש שהינשוף שולח לך רוח או חיה או מדריך רוח בעלי חיים. זה יהיה רעיון נהדר לצאת לציד טרף לילה אחד כשהינשוף רעב או כשיורד גשם כמה לילות ברציפות. יתכן שתוכל להדריך ינשוף בדרכו אל בעלי החיים או אל מדריכי הרפאים, מכיוון שלעתים הבחנת בינשופים ושמת לב שהם מופיעים לך כל חייהם.

כתיבת תגובה