עונת החורף באמנות ובציור

עם התקרבות החג קיבלתי השראה מהשינויים בטבע שהביאה העונה האחרונה והשנה.

מרבית נופי החורף בתולדות האמנות שזורים בתיאורי חלל אוויר של סצינות חורף המשתמשות באיכות אור החורף האפור ליצירת אווירת חורף מיוחדת

בעוד שרוב המוטיבים הללו הם דתיים, נופים חורפיים ומושלגים נראים גם באמנות המודרנית. מדינות פרוטסטנטים, שאסרו על ציורי דת, ציורי חורף וציורי נוף אחרים, נכנסו לאמנויות היפות בסוף המאה ה -19. זה מספק תובנה ייחודית לאופי עונת החורף ולהשפעתה על הציור.

נופי שלג הפכו לנושא חוזר בציוריו של ברויגל, כפי שהם מתוארים בסיפורי המקרא. מוטיבים של חורף הפכו פופולריים בסוף המאה ה -19, לאחר שתמונות חורף זכו לפופולריות באירופה ובארה"ב בכלל.

האחים לימבורג, הרמן, פול ויוהאן, שצוירו בין השנים 1412 – 1416, נחשבים לאחד מציורי החורף המפורסמים ביותר בתולדות הציור. ציור חורפי מפורסם נוסף הוא ציור של סצנת חורף בארמון המלכותי בסנט אלבנס, צרפת, משנת 1484.

הציור נחשב לאחד מציורי החורף הראשונים באמת והוא גם חלק מסדרה הממחישה את חוֹדֶשׁ

הצייד בשלג, שצויר בשנת 1565 על ידי פיטר ברויגל, העתיק ביותר, כחלק ממחזור שנתי, הוא סצנת חורף בסנט אלבנס, צרפת, מאז החורף הקרה המוקדם של 15-65. זה היה בחורף המוקדם והקפוא הזה של 1565 כי ברוסגל יצר את "Jager und Schnee" (האנטר ושלג), שנחשב ל"ציור נוף החורף האמיתי הראשון ".

סצנת חורף צבעונית זו מציעה תפאורה תוססת שמשחקת עם פתיתי שלג, פתיתי שלג גחמניים המכסים את כל הבד. כך נוצרה אחת מסצנות המולד הראשונות המכילות שלג, וזהו גם הציור המוקדם ביותר שהראה למעשה שלג יורד.

ציור זה מוכיח שהוא גורם לצופה לרעוד למרות סצנת החורף

מכיוון שהוא נושא תחושה חזקה של עגמומיות ושממה. תמונות חורף יכולות לעורר תחושה מטרידה, שבה נראה כי שממת הקיום משקפת את נוף החורף השומם, אך הם יכולים להעניק לצופה תחושה של שקט ושלווה. העלים המשתנים, השלג היורד ואור השמש תורמים לחלוף עגמומי של אמנות השינטו הזו. האמנות המדהימה הזו, שתוכננה על ידי ג'ו ארט, מזכירה לנו שהעונות משתנות כל הזמן והחורף יסתיים בקרוב.

הילדים מקבלים השראה ליצור פרויקט חורפי יפהפה ומלא בצבעים הקפואים של העונה

השתמש בטכניקות צבעי מים פשוטות בטכניקת ציור פשוטה וקלה לשימוש וצור פרויקט אמנות חורפי יפה שילדיך יציגו בגאווה. ילדים יכולים לגלות יצירות אמנות מהנות ומעניינות וטכניקות להכנת צלליות של עצי חורף לאמנות. צלם את היופי של העונה עם ציור יפהפה זה באמת ראוי למסגרת.

פרויקט זה

בהשראת אחד מגדולי האמנים בכל הזמנים, הוא ציור עץ צבעי מים דומה ששימש השראה לפול סזאן. ציור זה של בילוי חורפי על אגם קפוא הוא חלק מציור "נוף חורף" שצייר האמנית האמריקאית אגנס טייט בסנטרל פארק בשנת 1934. מונה יצר מעל 140 ציורי חורף לאורך השנים, וערמת החציר המושלגת הזו היא אחת מהציורים החוזרים על עצמם בתדירות הגבוהה ביותר.

נופי חורף הם ייצוגים מציאותיים של סביבתו של הצייר, אך הם משקפים גם את דרמת הרגשות האנושיים. לעתים קרובות הם צבועים בעונת החורף, כאשר יש לנו הרבה שלג, קרח, פתיתי שלג ושלג – ימים ולילות חופש.

כשאני חושב על שלג יוצא דופן בחצי הכדור הצפוני

אני תוהה מדוע תמונות חורף כה נדירות ודלילות באמנות המערבית. שלג מתואר בחודשי החורף כשאין לו קשר ללוח השנה, כמו למשל בלוח השנה החודשי. ציור זה היה הראשון בו התעניינתי אי פעם, וביליתי את רוב שבתותי בשיעורים עם אמנים מפורסמים וניסיתי את כוחי בציור. אחרי הכל, כנראה שמעולם לא ראית מישהו על סולם בחורף מת.

אבל החורף

הוא נושא פרובוקטיבי ובלתי צפוי באמנות, והוא נמשך מאות שנים ומשך גופות עירומות של אמנים לחגוג את חום הקיץ הים תיכוני. הרומנטיקה הייתה אחראית לעליית ציורי הנוף, כאשר אנשים יצירתיים רבים בחרו בחורף כעונה שמשקפת בצורה הטובה ביותר את ההפסקה המלנכולית והרומנטית של התקופה. נופים התפתחו כז'אנר אמנות בימי הביניים, מה שמסביר את מחסור סצינות החורף בציורים מימי הביניים.

תמונה זו של מקום באזור הכפר אטרט צוירה על ידי מונה באוויר הפתוח ומשמשת בצבעים בהירים מאוד יוצאי דופן

תמונה דומה שייכת למעגל של שש תמונות לפחות, בהן גבעות החזית מציעות נקודת תצפית על הנוף שאחריו. התמונה מנוגדת לזו שלמעלה, צבועה בתנאים חורפיים, אך לא מאמינים שהיא אותה אמנית.

כתיבת תגובה