חנות הספרים
ארכיב הרצאות וספרים: רודולף שטיינר כותבים אחרים
אומנות
 •   דף הבית
 •  ארכיב רודולף שטיינר
  • כניסה לארכיב
  • מיון לפי כותרת
  • מיון לפי GA
  • מיון לפי תאריך
  • מיון לפי מקום
  • הרצאות חדשות
  • חיפוש גוגל בארכיב
 •  אודות דניאל זהבי
 • קאנדינסקי - סדנה
 • קורסי קיץ לילדים
 • קורסי קיץ לבוגרים
דניאל זהבי
054-4556414
04-9830569
כתבו אלי

כניסה לארכיב רודולף שטיינר

מי שמעוניין לקבל ישירות למייל שלו עידכונים לגבי:
הרצאות חדשות בארכיב לקריאה חופשית.
ספרים חדשים של כל הוצאות הספרים.
הנחות ומבצעים מיוחדים למכותבי הוצאת חירות.
עליו לשלוח אלי אישור על הסכמתו למייל הבא:
zahvi.daniel@gmail.com

חברים יקרים!!

ממשיך פרויקט גיוס הכספים כדי לקיים את הארכיב החינמי המקוון העברי לכתבי רודולף שטיינר וכותבים אחרים. מדובר על מאות הרצאות שמחכות לעלות (חוץ מעל 400 הרצאות וספרים שכבר קיימים לקריאה חינם באתר זה).

אלא שהפעם הגיוס הוא ישירות אלי ולא דרך אתר גיוס המון שגובה כ-10% מהתרומה. כל תרומה תתקבל בברכה. ואפשר גם בהורדת קבע בבנק.

סכום של 200 ₪ מאפשר להעלות הרצאה אחת.

מי שירצה ניתן יהיה לרשום את שם התורם בארכיב. כל תורם/ת יקבלו תעודת הוקרה ומתנות בהתאם לתרומתם ולרצונם.

ארכיב חינם-רודולף שטיינר דניאל זהבי

 

ראו פרטים :

הורדת קבע לחשבון: דניאל זהבי, בנק פועלים, סניף 719, חשבון: 290805

או צ'ק לפקודת דניאל זהבי לכתובת: רחוב שרת 23/3 קרית טבעון 36026

לתיאום ולקבלת קבלה/חשבונית מס - נייד: 0544556414

שלום לקוראים

בארכיב מופיעים לקריאה חופשית תרגומים של הרצאות של רודולף שטיינר. רוב התרגומים הם כאלו שהוצאת חירות משחררת ל´אוויר האינטרנט´. והם פתוחים לעריכת תרגום או עריכה לשונית של הקוראים. (את התיקונים שולחים אלי ואני אעדכן). כמו כן יתקבלו בברכה תרגומים פרטיים שאנשים עשו ומוכנים לשחרר אותם לקריאה חופשית. כמובן ששם המתרגם יופיע בתחילת ההרצאה או הלקט. הפנייה היא גם להוצאות ספרים אנתרופוסופיות המוכנות לשחרר הרצאות מסוימות לארכיב. את החומר יש לשלוח ל: zahvi.daniel@gmail.com, (עם החומר בכתב יד אני אקליד אותו,) לכתובת המופיעה בתחתית הדף. בנוסף מופיעים גם תרגומים חדשים של הרצאות פותחות מתוך לקט של הרצאות שיצאו בהוצאת חירות (או שעומדים לצאת לאור בקרוב) וניתן לרכשם כספר דרך ההוצאה.

הוצאת חירות מחפשת מתרגמים איכותיים מגרמנית או אנגלית שקשורים לאנתרופוסופיה ומוכנים לתרגם את כתבי רודולף שטיינר תמורת תשלום לא גדול או בהתנדבות, וכן עורכים לשוניים המוכנים לעשות עבודתם תמורת תשלום סמלי. חומרים אלו יצאו בתחילה כספרים ולאחר שיממנו את התרגום והעריכה ישוחררו לארכיב. או במקרה של עבודה התנדבותית, ישוחררו מידיית לארכיב! תקוותי היא שלאט לאט אוכל לשחרר יותר ויותר ספרים והרצאות של רודולף שטיינר שיצאו בהוצאת חירות ומימנו את עצמם, לארכיב. החזון הוא להגיע לאלף הרצאות לקריאה חופשית תוך מספר שנים. תודה לכולם על התמיכה ביוזמה של הארכיב וקריאה מהנה.

רוב ההרצאות המופיעות בארכיב ניתנות לרכישה כספרים במחיר מוזל (ראה בחנות הספרים)

ארכיב זה הוקם ומתוחזק ברובו על ידי מתנדבים המשקיעים שעות רבות בכך. ישנם הוצאות תיפעוליות והוצאות אחרות שאתם כקוראים יכולים לעזור בכך על ידי תרומה למען הארכיב. כל תרומה תתקבל בברכה. התרומות גם מאפשרות לשדרג את רמת ההרצאות ולערוך להם עריכה לשונית וכן לחסל מלאים של ספרים הקיימים בהוצאת חירות שיאפשרו לשחרר את אותם ספרים גם לארכיב. ברגע שספר של רודולף שטיינר שיצא בהוצאת חירות מממן את ההוצאות הכרוכות בהוצאתו (תרגום, עריכה, דפוס ושעות עבודה) הספר ישוחרר לארכיב. אתם יכולים לעזור בכך הן על ידי תרומות והן על ידי רכישת הספרים הקיימים. הנה רשימה חלקית של הספרים שישוחררו לארכיב ברגע שיגמר המלאי :

 • האדם לאור אוקולטיזם, תאוסופיה ופילוסופיה
 • עקרון האקונומיה הרוחנית
 • רוחות הטבע
 • העולם כתוצר של פעילות איזון

לתרומות או הזמנת הספרים יש לשלוח צ'ק לפקודת דניאל זהבי
(לציין איזה חלק הוא תרומה ואיזה ספרים יש ברצונכם לרכוש, יש להוסיף במקרה זה דמי משלוח)
לכתובת:


דניאל זהבי
רחוב שרת 23 דירה 3
קרית טבעון 36026

אפשר לתאם טלפונית : דניאל 0544556414


לידיעת הקורא !!

הרצאות אלו מבוססות על ידע המתקבל במחקר מדע הרוח – האנתרופוסופיה. בפרסום חומר זה אין כל כוונה למשוך להשקפת עולם, דת או אמונה כלשהן, ומטרתו הצגת ידע זה בצורה אובייקטיבית בלבד.

תשומת לב הקורא מופנית לכך שהרצאות אלה נבנו על ידי מחברן תוך ראייתה כמובנת מאליה של העובדה, שהן ניתנות בפני אנשים הבקיאים במונחים ובעקרונות הבסיסיים של מדע הרוח- האנתרופוסופיה, כפי שניתן למצאם בספרי היסוד בתחום זה (גוף נפש רוח. מדע הנסתר בקוויו העיקריים. כיצד קונים דעת העולמות העליונים. הפילוסופיה של החירות – ראה רשימה בהמשך).

כמו כן יובן בקריאת ההרצאות, כי מטבע הדברים, תוכן הנמסר בעל-פה אינו ניתן כשהוא סדור לחלוטין על בוריו, כדבר המנוסח בכתב.

על אופיין של הרצאות פרטיות מודפסות אלה התבטא רודולף שטיינר באוטוביוגרפיה שלו 'נתיב חיי', כלהלן:

"התוכן של הרצאות אלה נועד להעברה מילולית שאינה מיועדת לדפוס... לא נאמר בהן מאומה, אף במידה המועטה ביותר, שאינו מהווה תוצאה טהורה של אנתרופוסופיה מובנית... מי שקורא הרצאות פרטיות אלה יכול לקבלן במלוא המובן בתור מה שיש לאנתרופוסופיה לומר. לפיכך ניתן גם לסטות ללא היסוס מן הכוונה להפיץ רשימות אלו בחוגי החברים בלבד. יש רק להביא בחשבון שבטיוטות שעליהן לא עברתי עשויות להימצא טעויות.

מובן מאליו שקביעת שיפוט על התוכן של רשימות פרטיות אלה, יכולה להיעשות רק על ידי מי שיודע מה יש להציב כתנאי לשיפוט, וזה  - ביחס לרובן הגדול של הרצאות אלה – לכל הפחות ההכרה האנתרופוסופית של האדם, של הקוסמוס, עד כמה שמהותו מתוארת באנתרופוסופיה, ושל מה שנמצא בתור 'היסטוריה אנתרופוסופית' באינפורמציה מתוך עולם הרוח."

ובהקדמה הראשונה לספר 'הפילוסופיה של החירות':

"המטרה העליונה של האינדיבידואל לעולם אינה יכולה להיות טיפוח כושר-נפשי אחד ויחיד, אלא רק פיתוחם של כל הכושרות המנמנמים בקרבנו. לידע יש ערך רב רק אם הוא תורם לפיתוח כולל של שלמות טבעו של האדם."

לכן הרצאות אלה תופסות "את היחס בין המדע לבין החיים לא בדרך שבה על האדם לכרוע ברך בפני רעיון ולהתמסר במלוא כוחו לשירותו, אלא במובן שהוא משתלט על עולם הרעיונות, כדי להשתמש בהם למטרותיו האנושיות, החורגות מעל ומעבר למטרות המדע בלבד."

מפת דרכים למתחיל

ישר לקפוץ לתוך ים-ההרצאות שמופיע בארכיב, יהיה בזה משהו היכול להוביל לאיבוד הדרך. כמו סיפוק העולה מזה שאני לומד תכנים אנתרופוסופיים, אך בעצם את הבסיס, את הדרך הרוחנית והמוסרית, אין אני מודע להם או שמודע להם ולא עושה כלום בנידון. לכן נכתבה מפת דרכים זאת כדי להיטיב עם הקורא כך שיוכל לקרוא ולנסות לבנות תפיסת עולם מהבסיס, ובתקווה שהדרך הרוחנית/מוסרית לא תישמט ממנו בזמן שבו הוא הולך ומרחיב את הפסיפס האדיר של הידע שרודולף שטיינר הנחיל לנו.

ואלו ההמלצות לקריאה של הידע הכללי:

 1. גוף נפש רוח / רודולף שטיינר –הוצאת מיכאל
 2. מדע הנסתר בקוויו העיקריים / רודולף שטיינר – הוצאת תלתן
 3. התיאוסופיה של הרוזנקרויצריזם / רודולף שטיינר – הוצאת חירות (סדרת הרצאות שניתנה לקהל שלא מכיר את האנתרופוסופיה ומכילה בתמצית את ספרי היסוד.)
 4. הפילוסופיה של החירות / רודולף שטיינר – הוצאת ניצת-השחר
 5. קווי יסוד לתיאוריה של ההכרה על פי השקפתו של גיתה / רודולף שטיינר – הוצאת תלתן

והמלצות לקריאה לגבי הדרך הפנימית:

 1. כיצד קונים דעת העולמות העליונים / רודולף שטיינר –הוצאת מיכאל
 2. דרך להכרה עצמית של האדם. סף עולם הרוח / רודולף שטיינר – הוצאת תלתן
 3. החייאת הצ'אקרה של הלב / פלורין לאודנס – הוצאת חירות


   אין להעתיק/לשכפל/לקשר לתכני האתר ללא אישור בכתב  כל הזכויות שמורות לדניאל זהבי